Saulės ir vėjo jėgainės

Saulės elektrinės (saulės jėgainės) įrengimo sprendimų yra labai daug –saulės elektrinė ant stogo, žemės, integruota saulės elektrinė, stoginė automobiliui ir t.t. Viskas priklauso nuo Jūsų elektros energijos vartojimo poreikių, taip pat nuo saulės elektrinei keliamų technologinių, saugumo ir estetinių reikalavimų. Mes padėsime Jums išsirinkti tinkamą sprendimą.

Mūsų asortimente rasite:
Saulės (fotovoltiniai) moduliai
Inverteriai / galios keitikliai
Tvirtinimo konstrukcijos

Modernios saulės elektrinės ir fotovoltinė įranga, pasižyminti itin dideliu efektyvumu. Bendradarbiaujame su laiko patikrintais partneriais, tarp kurių yra ir visame pasaulyje gerai žinomos kompanijos Trina Solar, Escelco, Axitec, Fimer.

prekiaujame Escelco saulės moduliais
prekiaujame Axitec saulės moduliais
prekiaujame Fimer inverteriais

Saulės (fotovoltinės) modulis – svarbiausias saulės elektrinės elementas, sudarytas iš celių. Kai saulė pakyla, jos spinduliai pradeda šviesti į saulės modulio celes. Saulės spinduliuose esantys fotonai išjudina elektronus, atsilaisvinančius nuo savo atomų esančių silikono celėje. Kadangi laidininkai yra pritvirtinti prie teigiamų ir neigiamų ląstelės pusių, susidaro elektros grandinė. Kai elektronai teka per tokią grandinę, jie gamina elektrą. Saulės modulį dažniausiai sudaro 60 celių, kurias sujungus kartu ir gaunamas saulės modulis. Kuo daugiau saulės modulių sumontuosite į vieną saulės elektrinę, tuo daugiau energijos ji sugeneruos.

Escelco saulės moduliai

Saulės modulis sudarytas iš celių pagamintų iš silikono, kuris atlieka puslaidininkio funkciją. Fotovoltinės silikoninės celės gaminamos formuojant teigiamus ir neigiamus sluoksnius, kuriuos sujungus susidaro elektrinis laukas, visai kaip akumuliatoriuje. Fotovoltiniai saulės moduliai generuoja nuolatinę elektros srovę (DC). Esant nuolatinei elektros srovei, elektronai teka viena kryptimi aplink grandinę. Kaip pavyzdį galime įsivaizduoti prie akumuliatoriaus prijungtą lemputę. Elektronai juda iš neigiamos akumuliatoriaus pusės per lemputę ir grįžta į teigiamą akumuliatoriaus pusę. Esant kintamai srovei (AC), elektronai yra stumiami ir traukiami, periodiškai keičiant kryptį, panašiai kaip automobilio vidaus degimo variklio cilindras. Mūsų elektros tinkluose naudojama kintama elektros srovė pirmiausia todėl, kad perduoti didelius atstumus yra žymiai pigiau, bei saugiau, kadangi elektros linijoje galia gali būti paprastai mažinama bei didinama, naudojant transformatorius. Todėl norėdami naudoti saulės elektrinėje pagamintą elektros energiją savo tinkle, turime ja paversti iš nuolatinės (DC) į kintamą (AC). Tam yra naudojamas inverteris – galios keitiklis.

Inverteris iš saulės modulių gaunamą nuolatinę elektros energiją naudoja kintamai elektros energijai gaminti. Inverteris – tai tarsi saulės elektrinės smegenys, ne tik keičia srovę iš nuolatinės į kintamą, tačiau ir turi sistemos apsaugos funkcijų, taip pat leidžia stebėti saulės elektrinės darbą tiek gyvai, tiek stebėti gamybos istoriją per pasirinktus periodus. Visa tai galime sekti tiesiog savo telefone ar kompiuteryje.

Visame pasaulyje saulės energetika vertinama ne tik kaip vienas švariausių, bet ir kaip vienas pigiausių energijos gamybos būdų. Lietuvoje elektros energija kasmet brangsta, todėl verta pasinaudoti Lietuvos verslo paramos agentūros (LVPA) programos „Atsinaujinantys energijos ištekliai pramonei LT+“  kvietimu ir gauti finansavimą saulės elektrinės įrengimui Jūsų įmonėje.  Finansavimą gali gauti tiek mažos, tiek didelės įmonės.

Verslo įmonės, ypač gamybinės, kasdien naudoja daug elektros energijos savo veikloje, todėl įsirengus saulės elektrinę galima ženkliai sumažinti veiklos sąnaudas. Naudą pajusite jau pirmaisiais metais, o investicija vidutiniškai atsiperka per 7 metus. Nenaudojamas stogo plotas Jums gali būti naudingas, be to prisidėsite prie klimato kaitos mažinimo.

Saulės elektrinė – tai energetinė nepriklausomybė. Įsirengti saulės elektrinę yra paprasta ir ekonomiškai naudinga, o naudodami atsinaujinančių energijos šaltinių pagaminamą energiją saugote gamtą.
Elektros energija brangsta kiekvienais metais, todėl paprasčiausias būdas taupyti saulės šviesą paverčiant elektros energija.
Manoma, kad iki 2021 m. Lietuvoje saulės elektrinių pagamintą energiją naudos 34 000 vartotojų. Prognozuojama, kad 2030 m. šiuo būdu pagamintą elektros energiją naudos kas trečias namų ūkis.

Dėl besivystančių ir modernių technologijų saulės elektrinės tampa prieinamos kiekvienam. Dabar įsirengti saulės elektrinę gali daugelis šeimų ar namų ūkių, tereikia kreiptis į mus, o mes parinkime Jums įrangą, paskaičiuosime naudą ir atsipirkimą. 

Saulės elektrinės galia parenkama pagal Jūsų elektros poreikius, tereikia žinoti kiek elektros energijos suvartojama per metus. Skaičiuojama, kad būstui, suvartojančiam 5000 kWh per metus, saulės elektrinės galia būtų 5kW, tačiau šis skaičius gali kisti priklausomai stogo tipo, namo orientacijos, aplink augančių medžių ir pan. Jeigu planuojate įsirengti saulės elektrinę naujame name, kreipkitės į mus ir mes padėsime Jums pasirinkti optimalų variantą.

Jeigu nusprendėte įsirengti saulės elektrinę ar tiesiog norite pasitarti, kreipkitės į mus ir mes padėsime rasti Jūsų poreikius atitinkantį sprendimą.
Viso projekto vykdymo metu bendradarbiausime su Jumis, pasiūlysime atestuotą montavimo įmonę, kuri montavimo ir paleidimo darbus atliks kokybiškai bei laikantis teisės aktų reikalavimų.

2019 metais startavo Europos sąjungos paramos projektas „Elektros energijos iš atsinaujinančių išteklių gamybos įrenginių įrengimas“ kurį organizuoja ir administruoja Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA). Šia parama gali pasinaudoti visi individualių namų bei daugiabučių gyventojai. Mūsų prekiaujama įranga yra sertifikuota, atitinka APVA paramai keliamus reikalavimus.

Daugiau informacijos apie Europos sąjungos paramos projektą rasite APVA interneto svetainėje:

Kontaktinė informacija

Contact info

UAB "Elektrokomplektas"
Tinklų g. 29a-1, LT-35115 Panevėžys, LITHUANIA
Phone: +370 45 51 11 23
Email: info@elektrokomplektas.lt

UAB "Elektrokomplektas"
Tinklų g. 29a-1, LT-35115 Panevėžys
Tel. 8 45 51 11 23
El. paštas: info@elektrokomplektas.lt

Darbo laikas: I-IV 8.00-17.00, V 8.00-16.00. Vilniaus fil. darbo laikas: I-IV 7.30-16.30, V 7.30-15.30.

Working hours:
Monday to Thursday 8:00-17:00
Friday 8:00-16:00

Vilnius branch
Monday to Thursday 7:30-16:30
Friday 7:30-15:30

 

Rekvizitai

Company details

Registracijos adresas: Tinklų g. 29-1, LT-35115 Panevėžys.
Įmonės kodas: 247744890.
PVM mokėtojo kodas: LT477448917.

Atsiskaitomosios sąskaitos:

A.S. Nr. LT24 7290 0990 5770 8800
AS Citadele Bank Lietuvos filialas, banko kodas 72900

A.S. Nr. LT21 7044 0600 0263 5210
AB SEB bankas, banko kodas 70440

A.S. Nr. LT85 7300 0100 0009 5041
AB Swedbank, banko kodas 73000

Registered address: Tinklų g. 29a-1, LT-35115 Panevėžys
Company code: 247744890
VAT code: LT477448917

Bank Account: LT24 7290 0990 5770 8800
AS Citadele Bank Lietuvos filialas,
bank code 72900

© 2018 UAB Elektrokomplektas. Visos teisės saugomos.